İSTANBUL TURU 2

- TL
Hareket: KARAMAN - AKTEKKE MEYDANI
Yarım Pansiyon
4 GECE 4 GÜN
Image

İSTANBUL TURU 21.Gün:

13.06.2014 Siz saygıdeğer konuklarımızı AKTEKKE MEYDANINDAN önünden 20:00’de alarak lüks otobüsümüzle Ankara, Bolu ve İzmit güzergahını takip ederek BİRER Tur ikramlarıyla İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde İstanbul yakınlarında vereceğimiz kahvaltı molası sonrası ilk durağımız olan Dolmabahçe Sarayı'nı gezmeye başlıyoruz. Muhteşem mimarisi ve sanatıyla bu sarayımız sizleri büyüleyecek. Keyifli saray gezimiz sonrasında İstanbul’un eşsiz güzelliğini görmek için boğazda tekne turu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında Kızkulesi , Beylerbeyi Sarayı ve muhteşem yalıları görme imkanımız olacak. Tekne turumuz sonrasında Eminönü’nde öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Kapalı çarşıya alış veriş için gidiyoruz. Eyüp Sultan Türbesine geçiyoruz. Gezimizin ardından Haliç’i kuşbakışı görebileceğimiz nokta olan Pier Lotti tepesine çıkıyoruz. Burada çaylarımızı yudumlarken muhteşem İstanbul manzarası sizleri büyüleyecek. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Beyoğlu ve İstiklal Caddesi’nde keyifli yürüyüşler yapabilir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN

14.06.2014 Sabah kahvaltısının ardından tarihi yarımadaya geçiyoruz. Öncelikle Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Muhteşem büyüklükteki, yıllarca Osmanlı’nın yönetim merkezi olan bu sarayı geziyoruz. Divan-ı Humayün , Arz odası , Hazine dairesi ve Kutsal Emanetler bölümünü rehber eşliğinde geziyoruz. Topkapı sarayı gezimizden sonra yıllara meydan okuyan ve İstanbul’un simgesi haline gelen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında meşhur Sultanahmet köftesinin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ayasofya’yı kıskandıracak ihtişam ve güzellikteki Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Gezilerimiz sonrası yüzyıllarca en kalabalık meydan olan ve Osmanlıların ‘’ At meydanı’’ diye adlandırdığı Hipodrom’u geziyoruz. Sonrasında yıllarca Bizans’ın su deposu olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcını geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN

15.06.2014 Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Osmanlı’nın son dönemlerine damgasını vuran Yıldız Parkı’nı geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman esnasında parkın güzel parkurlarında yürüyüşler yapabilir ya da muhteşem doğasında çaylarınızı yudumlayabilirsiniz. Park gezimiz sonrasında Türkiye’deki birçok tarihi eserin bir minyatürünün sergilendiği Miniatürk’ü geziyoruz. Keyifli molamızın ardından vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası İstanbul’un fethinin görsel olarak anlatıldığı eşsiz bir müze olan Panaroma 1453 müzesini ziyaret ediyoruz. Fetih gününü bir kez daha yaşadıktan sonra ,otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

16.06.2013 Otelimizden sabah erken saatlerde hareketle İlk durağımız sabah yedigöller.Bu arada kısa bir kahvaltı molası sonrasında sırasıyla Nazlıgöl, Sazlıgöl, İncegöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl, ve Büyük Göl'ü geziyoruz.İsteyen misafirlerimiz Yedi Göller Milli Parkları içerisinde bulunan faytonlarla gölleri gezebilir, mevsim şartlarına göre sandallarla keyif yapabilirler.Sonra gölcük gezimiz bulunmaktadır. Öğle yemeğine kadar serbest fotoğraf molası veriyoruz ve öğle yemeğimizi de yedi göller milli parkı içerisinde alarak abant gölü'ne doğru hareket ediyoruz.Öğleden sonra mevsiminde harika kareler yakalayabileceğiniz abant gölü etrafında bir taraftan yürürken diğer taraftanda bu muhteşem manzarayı fotoğraflıyoruzGezimizi son olarak GÖLCÜK’ÜN eşsiz manzarası eşliginde bitirip KARAMAN’A 20:3 0’da hareket ediyoruz.