ÜRGÜP TURU

- TL
Hareket: KARAMAN - AKTEKKE MEYDANI
Herşey Dahil
GÜNÜBİRLİK
Image

ÜRGÜP TURUSabah saat 06:00 Attekke Meydanından hareket ediyoruz.

Ereğli’de Regülâtörde sabah kahvaltımızı yapıyoruz.

Sonra Niğde üzerinden Derin Kuyu yeraltı şehrine bu bölgenin gezilmesinde sonra Üçhisar, ilk ziyaret ve fotoğraf noktamız, ardından Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret ederek kayaya oyulmuş kiliseleri görünce hayrete düşeceksiniz. Ortalama 2 saat sürecek olan ziyaretimiz sırasında rehberimiz sizlere Hristiyanlık döneminde kayalara işlenmiş ve günümüze kadar korunabilmiş freskler hakkında bilgiler aktaracak. Eski Yunan köyü olan Çavuşun ziyareti ile turumuza devam ediyoruz.

Avanos’ta Türk el sanatlarının örneklerinden olan çanak yapımını izleyip deneyebileceğimiz seramik atölyelerini ziyaret ediyoruz sonra yol üzerinde bulunan tarihi turistlik yerlerin ziyareti ve alış verişin ardından, dünyanın eşsiz doğal kaya oluşumları olan peri bacalarını yakından görmek ve fotoğraflamak için Paşa bağı, Devrent, Zelve bölgesine gidiyoruz. Bölgede fotoğraf çekmek için sabırsızlanacak ve bu doğal manzaraya doyamayacaksınız.

Kapadokya’ya özgü Üç Güzellerde fotoğraf molası verip ayrılarak keyifli bir yolculukla Karaman'a ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktada bırakarak, bir başka Birer Tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.