DOĞU KARADENİZ TURU 2

- TL
Hareket: KARAMAN - AKTEKKE MEYDANI
Yarım Pansiyon
4 GECE 4 GÜN
Image

DOĞU KARADENİZ TURU 21. Gün :
Akşam 18:00'de Karaman'dan çıkış sabah 07:00'de Samsun'a varış ve kahvaltı. Kahvaltı sonrası Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Gazi Müzesi, Amisos Tepesi'nin gezilmesinden sonra Ordu Boztepe'ye hareket. Fındık alışverişimizden sonra Paşaoğlu Konağı'nın gezilmesi ve akşam yemegi için Giresun'a geçiyoruz.

2. Gün : Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Giresun kalesi gezdikten sonra Giresun müzesini gezdikden sonra Trabzona hareket ediyoruz ve istenilirse Akçaabat'da meşhur Akçaabat Köftesi'ni yemek için durulabilir.Trabzon merkeze vardığımızda Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Boztepe ve Sümela Manastırına hareket ediyoruz.Sümela Manastırı gezildikden sonra Uzungöl'e varış akşam yemeği ve otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün : Sabah kahvaltımızı aldıktan İlk olarak yol üzerinde bir çay fabrikasında mola veriyor ve Ziraat Mühendisi eşliğinde Fabrikayı geziyoruz.Burada çayın fabrikada geçirdiği evreleri bizzat görüyor ve Çay satın almak isteyen misafirlerimize alışveriş imkanı sağlıyoruz.Sonra Rize Merkeze gidiyoruz. Önce Rize'de şehir turumuzu yapıyoruz ve Botanik Bahçesine hareket ediyoruz. Botanik Bahçesi gezildikten sonra Çayeli'ne hareket ediyoruz. Çayelin'de meşhur Çayeli Kuru Fasülyesi'nin tadına baktıktan sonra Fırtına Deresi kenarından Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz.Ayder Yaylasına vardığımızda otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün : Sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra Amasya'ya doğru yola çıkıyoruz.Amasya'ya varınca Kıyı Boyu Evlerini ve Mumyalar Müzesi, Ferhat ve Şirin Dağı, Kaya Mezarlarını geziyoruz.Bu mekanlar gezdikten sonra Karaman'a hareket ediyoruz bir başka gezimizde görüşmek üzere dileğiyle vedalaşma.